5 اپلیکیشن برتر آموزش زبان

5  اپلیکیشن برتر آموزش زبان

یکی از پر بار ترین کارها که در وقت آزاد خود می توانید انجامش دهید، یادگیری یک زبان جدید است. فارغ از دفعاتی که این نصحیت را شنیده‌اید، همه می دانیم که همیشه گفتن این حرف بسیار آسان است! ممکن است وقت آزاد و کافی برای حضور در کلاس را نداشته باشید یا ممکن است اصلا ندانید از کجا باید شروع کنید.

با این وجود می توانیم این خبر خوش را به شما بدهیم که یک راه وجود دارد که از طریق آن می توانید هر زبان جدیدی را که می خواهید و در هر زمان که دوست دارید، یاد بگیرید. بله، درست متوجه شده‌اید، در مورد تلفن هوشمند شما صحبت می کنیم. با دانلود اپلیکیشن های کارآمد یادگیری زبان و نصب آن روی تلفن اندروید خود، می توانید هر زبان جدیدی را که بخواهید به آسانی بیاموزید. برای کمک به شما، در اینجا فهرستی از 8 تا از بهترین برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی اندروید که می توانید از آنها استفاده کنید را معرفی میکنیم ؛ همراه ما باشید :

1- Duolingo (دولینگو)

با بیش از 50 میلیون دانلود از پلی استور (فروشگاه گوگل)، دولینگو یکی از محبوب ترین برنامه های یادگیری زبان است. زمانی که برای اولین بار آن را نصب می کنید، می توانید زبانی را که دوست دارید یاد بگیرد، انتخاب نمایید. می توانید از بین گزینه‌های موجود مانند اسپانیایی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، ترکیه و غیره زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. دوره یادگیری با ترجمه لغات اساسی مانند «یک پسر»، «یک دختر» قبل از حرکت تدریجی به مراحل بالاتر آغاز می گردد. می توانید به تلفظ لغات نمایش داده شده در روی صفحه گوش دهید.

هر دوره به چندین درس تقسیم می گردد. برای رفتن به یک سطح بالاتر، ابتدا باید مراحل قبل از آن را کامل کنید. احیانا اگر بخواهید از یک درس رد شوید، می توانید یک تست سریع را انجام دهید. برای انگیزه بیشتر، اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی اندروید دولینگو امتیازاتی برای تجربه اندوزی ارائه می دهد که می توانید بر این اساس هدفی را به طور روزانه برای رسیدن به آن تنظیم نمایید. گذشته از این، این برنامه می تواند به صورت روزانه در یک زمان خاص به شما یادآوری کند تا دوره یادگیری خود را کامل کنید.

همچنین وِیژگی‌های جالب بیشتری در این برنامه وجود دارد. می توانید در باشگاه‌های زبان عضو شوید و در آنجا با اعضای دیگری که زبان انتخابی شما را می آموزند آشنا گردید. می توانید پیشرفت آنها را ببینید تا به شما انگیزه بیشتری برای یادگیری دهد. هر چند که دولینگو یک برنامه رایگان است، اما با این وجود در آن تبلیغات هم خواهید دید. برای خلاص شدن از دست آنها باید نسخه پلاس آن را خریداری کنید. این نسخه به شما اجازه می دهد تا درس‌های یادگیری را در حالت آفلاین استفاده کنید.

2- Memrise (ممرایس)

مانند دولینگو، ممرایس دوره‌های زیادی برای یادگیری زبان‌های مختلف از جمله هلندی، سوئدی، چینی، پرتغالی، ترکی  و غیره را ارائه می کند. می توانید با انتخاب سطح تجربه، یادگیری خود در یک زبان را آغاز کنید، برای مثال سطح مبتدی یا ماهر، و سپس از آن مرحله به مرحله بالاتر بروید. ممریس بر روی یادگیری فعال تمرکز می کند و تست‌های صوتی و تصویری را بعد از چند درس ارائه می نماید. و احیانا اگر نتوانستید یک تست را بگذرانید، می توانید آن را دوباره انجام دهید.

درس‌ها میتوانند بر حسب نیازهای شما سفارشی گردند. در تنظیمات برنامه، می توانید تعداد کلماتی را که در هر جلسه یادگیری و مرور نیاز دارید، تعیین نمایید. گذشته از یادگیری زبان‌ها، حتی قادر خواهید بود در مورد موضوعاتی مانند هنر، ادبیات و چیز‌های گوناگون دیگر یادبگیرید. اگر خواهان ویژگی‌های بیشتری هستید، نسخه پرو (حرفه‌ای) آن برای خرید از داخل برنامه قابل دسترسی است. با این نسخه آموزش زبان انگلیسی اندروید می توانید درس‌ها را در حالت آفلاین استفاده کنید، به تمامی دوره‌ها دسترسی نامحدود داشته باشید، و حتی ویدیوهای آموزشی را ببینید.

3- Babbel بَبِل

با ببل می توانید دوره‌های یادگیری زبان‌هایی مانند دانمارکی، اسپانیایی، آلمانی، فرانسه و هلندی را بگذرانید. از آنجایی که درس‌های زیادی در هر دوره وجود دارد، به شما توصیه می کنیم تا به منظور ذخیره پیشرفت خود برنامه را رجیستر (ثبت نام) کنید. زمانی که یک دوره را آغاز می نمایید، ابتدا چند عبارت ساده مانند احوال پرسی را یاد میگیرید و تست‌های مرتبط با آن را انجام می دهید. هرچند که امکان انجام یک درس در هر دوره بصورت رایگان وجود دارد، اما با این وجود، می توانید با خرید اشتراک این برنامه آموزش زبان انگلیسی اندروید برای زبان‌های مجزا از طریق برنامه، درس‌های دیگر را هم باز کنید. در نهایت، به منظور کمک به یادگیری فعال، ببل تنظیمات یادآوری را برای کامل کردن هر دوره، ارائه می نماید.

4-busuu بوسو

بوئوسو یک برنامه یادگیری زبان است که یادگیری را دلچسب می سازد. این برنامه دارای یک قسمت «اجتماعی» (Social) است که در آن می توانید با افرادی که در کل دنیا زبان‌های گوناگون را می آموزند صحبت نمایید. این برنامه به این صورت کار می کند که باید به یک سوال تصادفی از طریق نوشتن و یا گفتن در زبانی که در حال یادگیری هستید پاسخ دهید. پاسخ شما سپس برای تمامی افرادی که از برنامه استفاده می کنند و زبان یادگیری شما زبان مادری آنهاست نمایش داده می شود. از این رو، آنها می توانند راه درست را به شما برای تصحیح اشتباهتان نشان دهند. از آن سو، شما هم می توانید پاسخ‌های داده شده در زبان مادری خود را بازبینی نمایید. استفاده از این قابلیت بسیار اعتیاد آور است.

با بازگشت به ویژگی‌های اصلی، این برنامه آموزش زبان انگلیسی اندروید دوره‌هایی را در 12 زبان از جمله اسپانیایی، فرانسه، لهستانی، روسی و آلمانی ارائه می نماید. با نسخه رایگان آن می توانید تنها یک دوره را در یک زمان برای یک زبان انجام دهید. گذشته از این، تنها قادرید یک درس را باز کنید. برای دسترسی به زبان‌ها و درس‌های بیشتر باید برنامه را به نسخه پریمیوم که از داخل برنامه قابل خریداری است، ارتقاء دهید.

5- Rosetta Stone (روزتا استون)

قبل از اینکه در مورد جزئیات روزتا استون صحبت کنیم اجازه دهید تا ابتدا به شما بگوییم که این برنامه تنها در حالت لنداسکیپ (افقی) قابل استفاده است. با تمامی اوصاف روزتا استون یک برنامه عالی برای یادگیری زبان با انیمیشن‌های با کیفیت بشمار می رود. این برنامه دوره‌هایی را در زبان‌هایی مانند اسپانیایی، چینی، عربی، ژاپنی، ایتالیایی، و آلمانی ارائه می نماید، از بین 24 زبان می توانید زبان مورد نظر خود را انتخاب نمایید. یکی از بهترین ویژگی‌های این برنامه آموزش زبان انگلیسی اندروید که آن را از برنامه‌های دیگر در این فهرست مجزا می نماید این است که شما را مجبور به تمرین تلفظ می نماید. زمانی که یه دوره را آغاز می نمایید، نه تنها می توانید ترجمه‌ها را بیاموزید، بلکه قادر خواهید بود امکان یادگیری تلفظ برای هر سیلاب را داشته باشید.

می توانید زمان و تعداد مراحل برای انجام یک درس را قبل از شروع آن ببینید. بعد از اینکه درس را کامل نمودید، باید یک تست را انجام دهید که نیازمند کامل نمودن 75 درصد آن برای حرکت به مرحله بعدی هستید. متاسفانه، تنها می توانید یک درس رایگان را برای هر زبان انجام دهید. برای درس‌های بیشتر، مجبورید تا آن دوره را از طریق خود برنامه سفارش دهید

 

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان