14 جاذبه گردشگری انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

انگلستان یک محل عالی برای بازدید مسافرانی است که اولین و یا چندمین سفر خود به خارج از کشور را تجربه می‌کنند. این تا حدودی به دلیل است که موانع زبان برای کسی که به زبان انگلیسی صحبت می کند وجود ندارد، هر چند که در اینجا می‌توانید زبان‌هایی از سراسر جهان را بشنوید. بازدید کنندگانی در اولین مسافرت خود هستند ممکن است بخواهند که فقط به بازدید مکان‌های برجسته بروند، مانند وست مینستر ابی و یا خرید در نایتسبریج در لندن و شاید بازدید از یک شهر دانشگاهی و یا استون هنج. برخی بازدیدکنندگان ممکن است پیاده روی در صحراها، بررسی گوشه‌ها و مخفیگاه‌های روستاهای زیبا، و یا کاوش میراث انگلیسی خود را انتخاب کنند. با وحود بهترین مکان‌ها برای بازدید در انگلستان، آن برای همه چیزی ارائه می‌دهد.

1. استون هنج انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

استون هنج مکانی بی نظیر برای علاقه مندان به تاریخ و آثار باستانی است. این بنا متعلق به ما قبل تاریخ در ویلتشایر قرار دارد. استفاده از سنگ های غول پیکر و آوردن آن ها به 2500 سال پیش از میلاد یعنی دوران نوسنگی و برنز مربوط می شود. ساخت بنای استون هنج نیز تا 1600 سال پیش از میلاد به اتمام رسید. مشاهده بنای استون هنج شما را به ما قبل تاریخ ایبوری تا شمال خواهد برد. در استون هنج انگلستان یک دایره سنگی بزرگ تر وجود دارد که با محدودیت رفت و آمد گردشگر مواجه است. حتما در سفر خود به انگلستان از این بنای تاریخی دیدن کنید و لحظاتی را در دوران نوسنگی سپری کنید.

 

2. شهر کمبریج انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

موقعیت جغرافیایی کمبریج در 80 کیلومتری شمال لندن است و به عنوان یک شهر تاریخی جزوی از جاذبه های گردشگری انگلستان به شمار می رود. هم چنین دانشگاه کمبریج از دانشگاه های برتر دنیا در این شهر قرار دارد. تاسیس این دانشگاه به سال 1209 میلادی بر می گردد. دانش آموزان این شهر در حدود بیست درصد از جمعیت این شهر را به خود اختصاص داده اند.  مسافران در این سفر می توانند از قایق سواری بر روی رودخانه river cam لذت ببرند و از مجموعه بی نظیر باستانی موزه فیتزویلیام دیدن کنند و بر روی پل ریاضی انگلستان تجربه ای هم چون پل های ونیز را داشته باشند. در سفر به انگلستان لذت بخش ترین ساعات عمرتان را خواهید داشت.

 

3. کاخ بلنهایم انگلستان

کاخ بلنهایم

از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگردی انگلستان کاخ بلنهایم در اولویت بالایی قرار دارد. این مکان تاریخی در آکسفوردشایر واقع شده و جزو بزرگ ترین خانه های انگلستان به حساب می آید. تاریخ ساخت این کاخ به سال های 1705 تا 1722 میلادی بر می گردد.  معماری این کاخ عظیم سبک باروک است.

امکانات کاخ بلنهایم

این کاخ دارای خانه پروانه، مزرعه، زمین بازی، باغ، پارک و … است. هم چنین همه ساله جشنواره ها و کنسرت های مختلف موسیقی نیز  توسط مقامات انگلستان برای گردشگران و مسافران برگزار می شود.

 

4. موزه تاریخ طبیعی لندن

14 جاذبه گردشگری انگلستان

دوست داران موزه  می توانند در سفر خود به انگلستان به این موزه تاریخی لندن سر بزنند و از دیدن اشیا و موضوعات مختلف لذت ببرند. این موزه خارق العاده در برگیرنده هفتاد میلیون آیتم از موضوعات گیاه شناسی، کانی شناسی ،آنومولوژی، دیرینه شناسی و … است. هم چنین بسیاری از کشفیات علمی چارلز داروین نیز که هم دارای ارزش علمی و هم تاریخی هستند در این موزه نگه داری می شوند.

شما با دیدن این موزه بخش های مختلفی از تاریخ را حس خواهید کرد.

 

5. لندن بهترین شهر انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

شهر لندن مرکز پادشاهی بریتانیا و پایتخت انگلستان است.  لندن با دارا بودن تاریخی پر آوازه پتانسیل این را دارد که جزو توریستی ترین شهرهای دنیا باشد. وجود کلیسای وستمینستر و کاخ باکینگهام از جاذبه های گردشگری انگلستان در این شهر به شمار می رود. لندن به شهر تئاتر زنده معروف است و با داشتن بهترین حمل و نقل شهری لحظات نابی را برای مسافران به ارمغان می آورد.

 

6. یورک از شهرهای زیبای انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

شهر یورک با داشتن میراثی غنی در محل تلاقی دو رودخانه فاس و اوس قرار گرفته است. قدم زدن در خیابان های سنگ فرش شده یورک بهترین تجربه سفر شما به انگلستان خواهد بود، چرا که بسیار لذت بخش و خاطره انگیز است. مینیستر به عنوان محل فرماندهی کلیسای جامع با آثار با ارزش هنری از نشانه های معروف و جذاب یورک انگلستان است. هم چنین از دیگر جاذبه های گردشگری انگلستان در این شهر می توان به برج قرون وسطی کلیفورد ویلیام فاتح ساختش را شروع کرد و هنری سوم در قرن سیزدهم آن را بازسازی کرد، اشاره کرد.

 

7. آکسفورد انگلستان جزو مقاصد دیدنی سفر

14 جاذبه گردشگری انگلستان

تاریخچه و قدمت آکسفورد به ساکسون انگلستان باز می گردد . در آن زمان این مکان به اسم oxenaforda یا جایی که گاو ها از رودخانه عبور می کنند، شناخته و معروف بود.  اما در دنیای امروزی آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه در دنیای انگلیسی زبان ها شناخته می شود چرا که قدمت این بنای تاریخی به قرن دوازدهم بر می گردد. شهر آکسفورد انگلستان در جنوب شرقی این کشور و مرکز شهرستان آکسفورد شایز است. از دیگر جاذبه های گردشگری انگلستان در این شهر می توان به بقایای قلعه نورمن، کلیسای جامع مسیح و خود دانشگاه آکسفورد اشاره داشت. هم چنین جالب است بدانید که آکسفورد دارای تنوع قومی فراوانی است.

 

8. سنت ایوس شهر ساحلی انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

از معروف ترین شهرهای ساحلی انگلستان سنت ایوس به شهر ماهی گیری (در گذشته) مشهور است. در حال حاضر نیز اهمیت این شهر به علت وجود بندر در کونوال در جنوب شرقی انگلستان است. برای سفر تفریحی می توان سنت ایوس را به عنوان مقصد خود انتخاب کرد. از جذابیت های گردشگری در این شهر می توان به کفش پیاده روی راحت جهت رسیدن به تپه، خیابان های بایک سنگ فرش شده و وجود ساختمان های متفاوت با معماری عجیب و گالری های هنری اشاره کرد.

 

9. ساحل ژوراسیک در انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

افراد شکارچی فسیل امکان دارد، بخواهند یک خط مستقیم برای ساحل ژوراسیک ایجاد کنند که یک قسمت  در جنوب انگلستان است که حدودا از بورنموث تا اکسموث را شامل می شود. قدمت صخره های موجود در این ساحل به 185 میلیون سال قبل می رسد. یعنی زمانی که قاره ها از هم جدا شدند. وجود موزه ها در هر منطقه از ساحل جذابیت توریستی این مکان را چندین برابر کرده است. در این موزه ها ویژگی های هر منطقه توضیح داده می شود. جالب است بدانید که charmouth  مناسب ترین و بهترین مکان برای پیدایش فسیل به شمار می رود. بازدیدکنندگان و شکارچیان فسیل می توانند اوقاتی را برای پیاده روی در این سواحل و بازدید از شهر های جذاب کوچک اختصاص دهند.

 

10. قلعه وارویک در انگلیس

14 جاذبه گردشگری انگلستان

قلعه وارویک به عنوان بزرگ ترین قلعه قرون وسطایی بریتانیا در منطقه رودخانه ایون در Warwickshire، واقع است. هم چنین نمایشگاه تاریخ زندگی از قرن دهم همه ساله نیم میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند.

تاریخچه قلعه وارویک

قلعه وارویک در 1068 توسط ویلیام فاتح احداث شده و بعد ها مورد بازسازی قرار گرفته است. طراحی و ساخت دو برج قلعه به قرن پانزدهم نسبت داده می شود که در آن ادوار به عنوان پلت فرم توپخانه به کار برده می شدند.

هم چنین وجود مجموعه ای از آلات موسیقی و سلاح های قدیمی در این قلعه اعجاب انگیز و باغ ویکتوریا در زمینی سرسبز از جاذبه های گردشگردی انگلستان برشمرده می شوند.

 

11. برایتون در انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

برایتون واقع در ساحل ساسکس از قرن نوزدهم تا الان به عنوان یکی از تفریحگاه های ساحلی بسیار محبوب به شمار می آید. از علل محبوبیت این مکان می توان به نزدیک بودن آن به شهر لندن اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری انگلستان در برایتون

در قسمت ساحلی برایتون شاهد خانه های قدیمی ویکتوریایی هستیم که امکانات متنوعی را برای گردشگران به ارمغان آورده اند. برایتون به شهر شب های زنده معروف است و جالب است بدانید که خانه بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان در این شهر قرار دارد.

 

12. قلعه ویندزور انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

اگر بخواهیم محبوب ترین جاذبه گردشگری انگلستان را به شما معرفی کنیم ، بی شک قلعه ویندزور ( windsor) خواهد بود. این قلعه بزرگ ترین و قدیمی ترین قلعه جهان در برکشایر انگلستان است.

این قلعه باستانی بسیار معروف برای تعطیلات آخر هفته ای ملکه الیزابت مورد استفاده قرار می گیرد.  هم چنین جالب است بدانید برخی مراسم های مهم کشور انگلیس نیز در قلعه ویندزور برگزار می شود. حتما در طول سفر تان به انگلیس بازدید از این قلعه را در الویت قرار بدهید.

امکانات قلعه ویندزور انگلستان

این قلعه به عنوان جاذبه گردشگری انگلستان در بر گیرنده مساحتی 13 هکتاری شامل قصر و شهری کوچک می شود. ساخت این بنا توسط NORMAN در سال 1066 آغاز و صورت گرفت و بعد ها دچار تغییراتی شد. با سفر و بازدید از این قلعه منحصر به فرد شما تاریخی از انگلستان را مشاهده و برای لحظاتی کوتاه زندگی  تاریخی خواهید کرد.

 

13. شهر باث در انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

نام باث برای این شهر از زمانی تعلق گرفت که توسط رومیان در سال 60 میلادی به علت چشمه های آب گرم در آن حمام هایی را ساختند. اوج معروف شدن شهر به سال جورجیایی باز می گردد که ثروتمندان مختلفی برای استفاده از چشمه های آب معدنی به این شهر می آمدند. معماری های خارق العاده جورجیایی نیز از جاذبه های گردشگری انگلستان در این شهر محسوب می شود. هم چنین از دیگر جذابیت های این شهر می توان به تئاتر زنده و فعالیت های فرهنگی، موقعیت جغرافیایی خوب برای بازدید از استون هنج اشاره کرد.

 

14. لیک دیستریکت خانه بزرگ ترین پارک ملی انگلستان

14 جاذبه گردشگری انگلستان

به عنوان بزرگ ترین خانه پارک ملی انگلستان دارای منطقه ای کوهستانی جهت پیاده روی و کوه نوردی است.  به خاطر جاذبه های توریستی در این منطقه همه ساله شاهد 15میلیون گردشگر از سراسر جهان هستیم.

از جاذبه های گردشگری انگلستان در این پارک می توان مرتفع ترین کوه انگلستان یعنی Scafell Peak و هم چنین طولانی ترین دریاچه Windermere را نام برد.

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان