کاخ الیزه را بیشتر بشناسیم

کاخ الیزه را بیشتر بشناسیم

کاخ الیزه در محله سنت اونوره پاریس واقع شده است و عمر آن به سال 1718 باز می گردد. الیزه نه تنها یک اثر باستانی است بلکه محل اقامت و کار رییس جمهور این کشور هم به حساب می آید. در ادامه این مقاله جزئیات بیشتری از کاخ الیزه برای شما گردآوری نموده ایم.

تاریخچه کاخ الیزه:

کاخ الیزه فرانسه مقر رسمی ریاست جمهوری، سکونت گاه رییس جمهور و محل تشکیل جلسات هیت وزیران کشور فرانسه است. در زبان فرانسوی( در اساطیر) الیزه یا شانزلیزه مقر زیرزمینی اشباح متقی و بهشت یونانیان و رومیان است. این کاخ در محله سنت اونوره پاریس واقع است. این کاخ بین سال های 1718 توسط آرماند- کلود مویه طراح فرانسوی به سبک کلاسیک برای اقامت کنت دِورو ساخته شد.

 

کاخ الیزه-گردشگری و سفر

تصاویر کاخ الیزه

 
پس از مرگ کنت در سال 1753 این کاخ به خاطر اقامت مارکز دو پمپیدور یکی از معشوقه های لویی پانزدهم از طرف وی خریداری شد. پس از این زمان این کاخ برای اقامت پرنسس باتیلد دورلئان دختر پرنس کنده مورد استفاده قرار گرفت. ولی بعدها و پس از انقلاب فرانسه و در زمان ناپلئون بعنوان کاخ ریاست جمهوری مورد استفاده قرار گرفت. از آن تاریخ هم در دوره های گوناگون بارها محل کاخ ریاست جمهوری فرانسه تغییر پیدا کرد ولی عاقبت این کاخ در دوره والری ژیسکار دستن دوباره بعنوان کاخ ریاست جمهوری انتخاب شد و تا به حال هم این موقعیت را دارا است.

کاخ الیزه دارای باغی به بزرگی چهار زمین فوتبال است. مساحت کاخ الیزه یازده هزار متر مربع میباشد و در زیرزمین کاخ دوازده اتاق مخفی موجود است و قسمت امن برای موردهای استثنایی میباشد.

 

کاخ الیزه-گردشگری و سفر

تصاویر کاخ الیزه فرانسه

 
همه ساله در باغ کاخ الیزه جشن معروف به روز باستیل برپا میشود . هم اینک رییس جمهور فرانسه در کاخ الیزه اقامت دارد. این کاخ اکنون یکی از مکان های گردشگری فرانسه است.

اداره اشپزخانه کاخ الیزه را گروهی حرفه ای و متبحر از آشپزان برعهده دارند که در بین مهمانان الیزه شهرت زیادی دارند.

کاخ الیزه-گردشگری و سفر

کاخ الیزه-گردشگری و سفر

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان