پنج دلیل برای اینکه شما هنوز موفق نشده اید

پنج دلیل برای اینکه شما هنوز موفق نشده اید

 حتی بزرگترین افراد موفق در جهان نیز طعم شکست را چشیده اند. برخی از اوقات این شکست ها به قدری طولانی می شود که ممکن است هیچ امیدی به موفقیت در شما وجود نداشته باشد. همه ما چنین احساسی را تجربه کرده ایم.

اما مهم تر از همه این ها، این است چه چیزی باعث می شود که ما شکست بخوریم؟ در اینجا به 5 دلیل اساسی اشاره می کنیم:

دلیل اول: شما هنوز تعریف درستی از موفقیت ندارید و نمی دانید موفق شدن یعنی چه.

شایع ترین دلیل شکست و عدم موفقیت این می باشد که ما هنوز نمی دانیم موفق شدن یعنی چه و موفقیت چگونه به نظر می رسد. شاید شما هم مثل بسیاری از افراد تعریف موفقیت را از فیلم هایی که تماشا کرده اید، الهام گرفته اید و ایده موفقیت تان را بر اساس موفقیت های شخصیت فیلم ها، می سازید.

وقتی ما به دنبال رسیدن به موفقیت های دیگران هستیم، در واقع ملزم به شکست هستیم. به عبارتی ما نمی توانیم در شرایط دیگران موفق شویم و خودمان را در شرایط آنها قرار دهیم. زیرا با این کار ما زندگی دیگران را زندگی می کنیم و این از لحاظ درونی برای ما شادمانی به عمل نخواهد آورد. شما باید موفقیت را بر اساس دیدگاه و شرایط خودتان تعریف کنید در این صورت می توانید موفقیت های خودتان را دنبال کنید.

دلیل دوم: شما در مورد شور و اشتیاق تان آگاهی ندارید.

اپرا وینفری یک جمله بسیار معروف دارد و می گوید: افرادی که کاری را بدون شور و اشتیاق انجام می دهند، هیچ گاه نمی توانند به مدت طولانی آن کار را انجام بدهند.

بیشتر بخوانید: چگونه انگیزه درونی خود را افزایش دهیم؟

زندگی خود را بررسی کنید و آن چیزی که به شما اشتیاق لازم برای حرکت را می دهد، برگزینید و به دنبال اشتیاق خود قدم در جاده موفقیت بگذارید. وقتی اینکار را انجام دهید، موفقیت شروع به ظاهر شدن می کند.

دلیل سوم: شما نمی خواهید سخت کوش باشید.

شاید درباره آقای مالکوم گلدول شنیده باشید و درباره قانون 10000 ساعته او چیزهایی بدانید. در واقع او کشف کرد که افرادی موفق هستند که سخت کوش باشند و حداقل در کاری که به آن علاقه و اشتیاق دارند 10000 ساعت تلاش مستمر و مداوم داشته باشند تا به موفقیت برسند. موفقیت شما تنها به دلیل اینکه شما آن را می خواهید، به دست نمی آید و باید در این کار سخت کوشی و مداومت داشته باشید و قطعا با این کار موفقیت به دست شما می رسد.

دلیل چهارم: شما خودتان را با افراد درستی محاصره نکرده اید.

جیم ران بزرگترین استاد موفقیت در جهان جمله معروفی دارد که بیان می کند: شما متوسط 5 نفر اطرافیان تان هستید. در قسمت مالی، روابط، موفقیت ها و...

ما باید خودمان را با افرادی محاصره کنیم که در حال توسعه و موفقیت هستند. هنگامی که شما خودتان را با افرادی که ذهنیت موفقیت دارند، احاطه می کنید، اتفاق های بزرگ شروع به افتادن، می کنند.

شما باید شروع به ایجاد روابط جدیدی با افرادی کنید که شما را به مرحله بعدی هدایت می کنند. یک شبکه از افراد موفق در اطراف تان بسازید. شما می توانید با تهیه کتاب ها و فیلم های آموزشی افراد موفق آنها را به عنوان دوست خود ببینید و خود را با آموزه های آنها محاصره کنید.

دلیل پنجم: شما هنوز ذهنیت مثبتی ندارید.

همه چیز بالا و پایین دارد. اگر هنوز نمی توانید موفقیت افراد را ببینید، باید از این ذهنیت و نگرش منفی به سمت ذهنیت و نگرش مثبت حرکت کنید. هیچگاه با ذهنیت منفی به موفقیت نخواهید رسید. وقتی شما ذهنیت خود را تغییر بدهید و به دنیا با دید فراوانی بنگرید، همه چیز تغییر خواهد کرد.

اگر به دنبال موفقیت هستید به پنج دلیل بالا نگاه بیندازید و در زمینه هایی که ضعیف هستید خودتان را ارتقا دهید.

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان