نکاتی که باید در دم کردن قهوه بدانید

نکاتی که باید در دم کردن قهوه بدانید

اگر بگوییم که قهوه بعد از نفت دومین مایع پرطرفدار است ادعای بیهوده ای نیست. جالب است بدانید که سالانه حدود 400 میلیارد فنجان قهوه نوشیده می شود. اما تهیه یک فنجان قهوه به این راحتی ها هم نیست. دم کردن یک فنجان قهوه خوب و خوش عطر نیاز به رعایت نکات و ترفند‌هایی است. ما در این مقاله می خواهیم نکات دم کردن قهوه را به شما آموزش دهیم.

 

ابزار لازم برای دم کردن قهوه

برای دم کردن یک فنجان قهوه خوب، فیلتر‌ها و ابزار‌های مورد نیاز خود را بعد از هر بار استفاده کاملا تمیز کنید. ابزار مورد نیازتان را با آب آشامیدنی کاملا پاک کرده و به وسیله یک حوله خشک کنید. مطمئن باشید که هیچ جای ظروف روغن قهوه جمع نشده باشد. چون روغن قهوه باعث تلخ تر شدن فنجان های بعدی می شود.

اگر از قهوه ساز استفاده می کنید حتما راهنمای استفاده از آن را مطالعه کنید.

 

کیفیت دانه‌های قهوه

بهترین قهوه قطعا با دانه های مرغوب و با کیفیت درست می شود. عطر و طعم قهوه شما تنها به شیوه دم کردن قهوه بستگی ندارد بلکه کیفیت و مرغوبیت دانه های قهوه در طعم آن بسیار موثر است.

 

عوامل تاثیرگذار در طعم قهوه

• مکان کشت قهوه

• نوع دانه های قهوه (عربیکا، روبوستا)

• اندازه و شیوه آسیاب شدن دانه های قهوه

در واقع برای درست کردن یک فنجان قهوه انتخاب های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید یک قهوه اسپرسو تیره و تلخ را انتخاب کنید. بنابراین هیچ درست و غلطی وجود ندارد. چیزی که مهم است لذت بردن شما از طعم نوشیدن یک فنجان قهوه خوش دم است. پس خودتان را محدود نکنید و از ترکیبات مختلف لذت ببرید.

نکاتی که باید در دم کردن قهوه بدانید

تازه بودن قهوه

بهتر است زمان زیادی از آسیاب کردن قهوه نگذشته باشد. بنابراین قهوه را در مقادیر کم (به طور ایده آل یک تا دو هفته) خریداری کنید. اگر قصد دارید قهوه را مدت زمان بیشتری نگهداری کنید، حتما داخل ظروف بدون درز، تاریک و در جای خنک نگهداری کنید تا مزه و عطر آن از بین نرود.

نکته خیلی مهم تر که باید رعایت کنید این است که هیچ وقت قهوه را دو بار دم نکنید. چون طعم آن بسیار نامطلوب می شود.

 

آسیاب کردن قهوه

یک قهوه خوب نیازمند آسیاب کردن درست و دقیق است. علاوه بر شیوه دم کردن، مقدار آب کافی و فیلتر، ابزارهای آسیاب قهوه برای داشتن یک فنجان قهوه معرکه، نقش بسیار مهمی دارند.

با توجه به این موضوع که که قهوه درشت‌ آب را آسان‌تر از خود عبور می دهد، طعم قهوه کم‌تر از چیزی که باید گرفته و استخراج می شود. هرچه قهوه ریزتر باشد بیشتر با آب درگیر شده و عصاره آن بیشتر خارج می شود. تغییرات کوچک در اندازه ذرات قهوه به طرز چشمگیری روی طعم نهایی قهوه تاثیر می گذارد. میزان آسیاب کردن قهوه به متد دم کردم شما بستگی دارد.

 

آب

آبی که برای درست کردن قهوه استفاده می کنید، روی کیفیت قهوه بسیار تاثیرگذار است. اگر از آب شیری استفاده می کنید که بو و طعم آن ناخوشایند است یا کلر دارد، حتما از فیلتر یا آب آشامیدنی بسته بندی شده استفاده کنید. اگر آب شیر برای درست کردن قهوه مناسب بود، قبل از این که قهوه جوش را از آب پر کنید، شیر را باز کرده و اجازه دهید برای چند ثانیه آب برود. هرگز از آب مقطر استفاده نکنید.

 

نسبت آب به قهوه

بر اساس دستورالعمل ها یک تا دو قاشق غذاخوری قهوه به ازای هر شش اونس آب کافی است. اما این موضوع تا حدی فردی و سلیقه ای است. بنابراین خطوط و نشانه های قهوه جوش خود را در نظر گرفته و بررسی کنید هر بار چه مقدار آب لازم دارید. این را هم در نظر بگیرید که مقداری آب در مراحل تهیه قهوه تبخیر می شود.

نکاتی که باید در دم کردن قهوه بدانید

دمای آب برای دم کردن قهوه

اول ایمنی! مواقعی که قهوه درست می کنید، همه اقدامات ایمنی را برای خودتان و کسانی که قهوه می نوشند رعایت کنید.

قهوه جوش شما باید دمای آب را میانگین بین 195 تا 205 درجه سانتیگراد نگه دارد تا قهوه دم بکشد. اگر دمای آب کمتر از این میزان باشد ممکن است قهوه خوب دم نکشد و اگر آب داغ تر باشد باعث از بین رفتن کیفیت در مزه قهوه می شود. اگر قهوه را به صورت دستی آماده می کنید، اجازه دهید آب به جوش آید، اما مواظب باشید زیاد آن را نجوشانید. منبع حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید تا آب به مدت یک دقیقه استراحت کند. سپس قهوه را دم کنید.

معمولا قهوه قبل از این که سرو شود، به سرعت خنک می شود. این موضوع بستگی به فنجانی دارد که شما قهوه را داخل ان سرو می‌کنید. بسیاری از قهوه نوش ها مایلند مقداری خامه یا شیر به قهوه خود اضافه کنند که این موضوع نیز به سرد شدن قهوه کمک می‌کند. در نهایت دمایی که عشاق قهوه ترجیح می‌دهند، کاملا شخصی است و مانند فاکتور‌های دیگر قهوه را خاص می کند. معمولا بهترین دمای سرو قهوه بین 180 تا 185 درجه فارنهایت (82 تا 85 درجه سانتیگراد) است. اما عموما قهوه نوش‌ها بعد از سرو کمی صبر می کنند تا دما به 140 درجه فارنهایت (60 درجه سانتیگراد) یا پایین تر برسد.

 

روش های دم کردن قهوه

Stiping: قهوه داخل آب غوطه ور می شود؛ به عبارت دیگر، قهوه و آب مدام با هم در تماس‌اند که در این روش، قهوه Body بیشتری دارد؛ مانند قهوه ترک.

 Pure Over: از بالا روی قهوه آب ریخته می شود و از پایین بصورت چکه ای، عصاره گیری می شود. مثل قهوه فرانسه.

 Pressure Vaccume: روش دم کردن با استفاده از فشار آب داغ؛ مانند اسپرسو.

زمان دم کردن قهوه روی طعم قهوه بسیار تاثیرگذار است. روش قطره‌ای، 5 دقیقه و در روش فرنچ پرس 2 تا 4 دقیقه برای دم کردن قهوه کافی است. کوتاهترین مدت زمان برای دم کشیدن قهوه به روش اسپرسو است که 20 تا 30 ثانیه بیشتر زمان نمی گیرد.

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان