دوباره توئیت جنجالی ایلان ماسک

دوباره توئیت جنجالی ایلان ماسک

سال 2018 بود که ایلان ماسک برای انتشار یک توییت 20 میلیون دلار جریمه شد.

بیشتر بدانید: توئیتی که ایلان ماسک را 20 میلیون دلار جریمه کرد

ظاهراً، مدیر عامل تسلا از آن اتفاق درس عبرت نگرفت و همچنان به انتشار توییت‌های جنجال آفرین ادامه می‌دهد. او دیروز تصویری از شخصیت 2B در بازی Nier: Automata توییت کرد که توسط یکی از طرفداران خلق شده بود.

ایلان ماسک در توییتر خود تنها اسم شخصیت، یعنی 2B را نوشت و هیچ توضیح دیگری درباره آن ارائه نکرد؛ نه اشاره‌ای به اسم خالق شده بود و نه لینکی به پروفایل او داده شده بود. جنجال اما زمانی آغاز شد که مدیر عامل تسلا درخواست یکی از کاربران مبنی بر اشاره به خالق اثر را رد و توضیحات عجیبی ارائه کرد.

ایلان ماسک در توییت خود گفت: «هر احمقی با چند ثانیه نگاه کردن می‌تواند بفهمد که خالق اثر چه کسی است.» او در ادامه اضافه کرد اشاره کردن به خالق آثار مدیوم توییتر را از بین می‌برد! البته مدتی بعد، ماسک توییت شامل آرت ورک و پاسخ‌هایی که به کاربران داده بود را پاک کرد اما این اقدامات برای جلوگیری از ایجاد موج منفی علیه او کافی نبودند.

کاربران با به راه انداختن یک موج به حمایت از طراح آرت ورک پرداختند. این طراح که در توییتر با نام Meli Magali شناخته می‌شود، با انتشار یک توییت از حمایت کنندگان تشکر کرد: «نمی‌دانم چه بگویم. از همه شما تشکر می‌کنم.» برای مشاهده آرت ورک‌های او می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

ماجرا اما به همینجا ختم نمی‌شود. پس از شدت گرفتن انتقادات نسبت به ایلان ماسک، او تصویر پروفایل خود را حذف و در یک توییت به شوخی نوشت اکانتم را حذف کرده‌ام، در حالی که این کار را نکرده بود.

نکته جالب اتفاق اینجا بود که جنجال‌ به راه افتاده در نهایت به سود Meli Magali به پایان رسید، زیرا باعث شد تا تعداد کاربران بیشتری با او و آرت‌ ورک‌هایش آشنایی پیدا کنند. مطمئناً اگر ایلان ماسک درخواست کاربر را می‌پذیرفت و لینک می‌داد، هرگز موجی در حمایت از خالق اثر به راه نمی‌افتاد و او به شهرت دست نمی‌یافت.

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان