در سفر اروپایی این کارها را نکنید

در سفر اروپایی این کارها را نکنید

در سفر به اروپا مراقب باشید به این دلایل دستگیر نشوید

در مقاله قبلی در مورد وسایل مهمی که در سفر باید به همراه داشته باشید، صحبت کردیم. در این مطلب سیزسایت، شما باید کارهایی که نباید در اروپا انجام دهید، آشنا می شوید.

اروپا قاره ای شگفت انگیز و پر از جاذبه های گردشگری بی نظیر است. هرکشور اروپایی دارای دیدنی های فراوانی است که در نوع خود جالب و هیجان انگیز هستند. با این حال، این قاره سبز قوانین عجیب و غریبی هم دارد که برگرفته از فرهنگ و سنت های آن هاست.

در این مطلب می خواهیم عجیب ترین دلایل دستگیری در اروپا را به شما معرفی کنیم که هرکدام متعلق به یک کشور و شهر متفاوت است. فکر نکنید می خواهیم در مورد جرم و جنایت صحبت کنیم، نه! تنها به برخی از کارهای روزمره و عادی اشاره می کنیم که ممکن است باعث دستگیری شما در اروپا شود. برخی از آن ها انصافا قوانین بسیار خوبی هستند و برخی دیگر هم واقعا عجیب و باورنکردنی هستند. اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارید آگاهی از این موارد می تواند برایتان مفید باشد تا خدای نکرده مشکلی برایتان پیش نیاید.

ونیز: غذا دادن به کبوترها

در سفر به اروپا مراقب باشید به این دلایل دستگیر نشوید
چه کاری زیباتر از این که به یک گله کبوتر گرسنه غذا بدهید؟ مثلا در یک پارک نشسته اید و دور و برتان هم کلی کبوتر و پرنده نشسته و شما برایشان دانه می پاشید. تصویر زیبایی است، نه؟ خب، اگر این طور فکر می کنید حداقل در ونیز حواستان را جمع کنید؛ چون در ونیز غذا دادن به پرندگان ممنوع و غیرقانونی است!

ونیز، این شهر مشهور توریستی در سال 2008 قانونی تصویب کرد و به موجب آن غذا دادن به پرندگان را ممنوع اعلام کرد. این کار باعث به هم خوردن کاسبی افرادی شد که در اطراف پارک و میادین به فروش گندم و ارزن و … می پرداختند. هرکس که در ونیز اقدام به این کار بکند ممکن است تا سقف 700 یورو جریمه بشود! این مورد واقعا یکی از عجیب ترین دلایل دستگیری در اروپا به حساب می آید که ممکن است خیلی ها از آن بی اطلاع باشند.


آلمان: استفاده از دریل در روز یکشنبه

در سفر به اروپا مراقب باشید به این دلایل دستگیر نشوید
تا به حال برایتان پیش آمده که روز تعطیل در خانه قصد استراحت داشته باشید و یک همسایه بی فکر ناگهان شروع به دریل کاری کند؟ در چنین مواقعی چه کار کردید؟ اعتراض کردید یا با پلیس تماس گرفتید؟ آیا دوست داشتید قانون سختگیرانه ای در این مورد وجود داشت که با این افراد بی ملاحظه برخورد جدی می کرد؟ مطمئنا این مسائل باعث آزار و اذیت همسایه ها و مخل آسایش آن ها می شود و در بسیاری از موارد کار زیادی از ما برنمی آید.

اما باید بدانید که در کشور آلمان خوشبختانه قانونی در این مورد وجود دارد که انصافا قانون مفید و سودمندی است. روزهای یکشنبه استفاده از دریل و هرنوع ابزارآلات تعمیری که باعث ایجاد سر و صدای زیاد بشود غیرقانونی و ممنوع است. در فرهنگ آلمانی روز یکشنبه روز استراحت است و در این مورد کاملا جدی هستند. بنابراین با هرکسی که مخل آسایش استراحت بقیه شود شدیدا برخورد می شود. البته این قانون یک بدی دارد و آن این که اکثر فروشگاه ها و مغازه ها هم در روز یکشنبه تعطیل هستند و در سفر به آلمان در این روز انتخاب های زیادی نخواهید داشت. هرچند این قانون بسیار سودمند است اما در هرصورت یکی از عجیب ترین دلایل دستگیری در اروپا هم به حساب می آید.


انگلیس: رعایت نکردن صف

در سفر به اروپا مراقب باشید به این دلایل دستگیر نشوید
یکی از قوانین بسیار خوب انگلیس که کاش در ایران هم وجود داشت در مورد رعایت صف است. انگلیسی ها به نظم و ترتیب اهمیت زیادی می دهند و در مورد رعایت نوبت و ایستادن در صف هم شدیدا سختگیر هستند.

اگر قصد خرید بلیط مترو را در لندن دارید و خیلی عجله دارید اصلا فکر به هم زدن صف به سرتان نزند، چون در این صورت قانون شکنی کرده اید و باید منتظر عواقبش باشید. بنابراین بهتر است سرجایتان برگردید و منتظر شوید تا نوبتتان برسد. در انگلیس رعایت نکردن صف غیرقانونی و ممنوع است و با چنین افرادی هم به شدت برخورد می شود.


اسپانیا: پوشیدن دمپایی لاانگشتی هنگام رانندگی

در سفر به اروپا مراقب باشید به این دلایل دستگیر نشوید
یکی دیگر از عجیب ترین دلایل دستگیری در کشور اسپانیا مربوط به رانندگی است. اگر در سفر به اسپانیا می خواهید به ساحل بروید و دمپایی لاانگشتی پوشیده اید حتما کفش مناسب بپوشید. در اسپانیا رانندگی با دمپایی های لاانگشتی غیرقانونی و ممنوع است و با افراد خاطر به شدت برخورد می شود. اسپانیا شهرهای ساحلی بسیار زیبا و مشهوری دارد و مسافران زیادی برای تفریحات ساحلی به اسپانیا سفر می کنند. جالب است بدانید که علاوه بر قانون منع رانندگی با دمپایی قوانین دیگری هم در این رابطه وجود دارد.

هرچقدر هم که هوا گرم باشد و شما در راه ساحل باشید فرقی نمی کند، شما به هیچ وجه حق رانندگی بدون پیراهن را ندارید. همچنین رانندگی با کفش جلو باز، پاشنه بلند یا پای برهنه هم شدیدا ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود. هر راننده ای که قوانین را زیر پا بگذارد می تواند تا 200 یورو هم جریمه بشود! این قوانین اگرچه جزء عجیب ترین دلایل دستگیری در اروپا هستند اما واضح است که صرفا برای حفظ امنیت شما و دیگر رانندگان وضع شده اند.


یونان: پوشیدن کفش پاشنه بلند!

در سفر به اروپا مراقب باشید به این دلایل دستگیر نشوید
بله، پوشیدن کفش پاشنه بلند هم می تواند یکی از عجیب ترین دلایل دستگیری شما در سفر به اروپا باشد. یونان بناهای تاریخی و باستانی فراوانی دارد و بسیاری از جاذبه های گردشگری این کشور را ابنیه و مکان های تاریخی باارزش هستند. به همین دلیل اگر قصد دارید از این مکان ها دیدن کنید بهتر است یک کفش تخت و بدون پاشنه بپوشید؛ چون ممکن است از ورود شما جلوگیری شود. به دلیل آسیبی که پاشنه تیز این کفش ها می تواند به بناهای تاریخی بزند پوشیدن کفش پاشنه بلند در برخی محوطه های باستانی ممنوع است.

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان