خودرو Artega

شرکت تولید کننده خودروی آلمانی آرتگا، امسال خودوری تمام الکترونیکی مفهومی خود به نام  Touring Superleggera را تولید کرده است. این خوردو دذر دسته کلاس سپر اسپرت الکترونکی قرار دارد.

این خودرو در واقع پیش نمایش نسخه سری ماشینی است که قرار است در بهار 2019 به بازار عرضه شود. تولید این خودرو به عدد 50 محدود شده است. موتور این خودروی آلمانی از چهار موتور الکتورنیکی پرقدرت برخودار است که عملکرد یک خوردوری سوپر اسپرت و تجربه جدیدی از رانندگی را به جای می گذراد.

به صورت کامل غیر معمول این خودرو دارای سه صندلی و موقعیت مرکزی رانندگی است که در واقع برای بهینه سازی فضا و تجربه یک رانندگی خوب را ارائه می دهد.

جالب است بدانید که مدیر عامل شرکت خودروسازی آرتگا، آقای فرس اظهار می کند که نام خودروی آرتگا از یک واژه ایتالیایی به نام arte که به معنای هنر است گرفته شده است. در واقع هنر از مهارتی ساخته می شود که در ان شور و اشتیاق حاکم است. همچنین این یک چالش جدیدی بود که یک خوردو با سه صندلی ساخته شود و به نظر می رسد شرکت ما توانسته است قدم بزگری در تولید خوردوی سوپر اسپرت الکترونیکی بردارد.

حالا این خودروساز تولید محدود آماده است تا مدل تکامل یافته‌ی Scalo را که پسوند Superelletra را نیز دارد در ژنو به همگان نشان دهد. این کلمه در واقع ترکیبی از کلمات سوپرلگرا (بسیار سبک‌وزن) و التریکا (الکتریکی) می‌باشد. درب‌های گالوینگ بکار رفته و همچنین طراحی سه‌نفره‌ی خودرو یادآور سوپرکارهای کلاسیک و قدیمی و همچنین مک لارن F1 می‌باشد.
با قرارگیری دو پیشرانه الکتریکی روی اکسل جلو و دو واحد دیگر روی اکسل عقب، آرتگا Scalo Superelletra خروجی کل 1020 اسب بخاری دارد. متأسفانه هنوز جزئیات رسمی گشتاور تولیدی این قوای محرکه‌ی الکتریکی اعلام نشده اما اتواکسپرس می‌گوید که شاهد گشتاور 1620 نیوتون متری خواهیم بود.

این خودرو می‌تواند ظرف مدت 2.7 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و سرعت نهایی آن نیز به 300 کیلومتر در ساعت محدود شده است. مجموعه باتری لیتیوم-یون بزرگ آرتگا Scalo Superelletra ظرفیت 120 کیلووات ساعتی داشته و برد آن به 500 کیلومتر می‌رسد.

اگر می خواهید یکی از این سوپر اسپرت ها را داشته باشید باید مبلغی بین 500 هزار یورو تا یک میلیون یورو را پرداخت نمایید البته می توانید با دادن پیشمبلغ 100 هزار یورو به تولید کننده سفارش ساخت ان را بدهید.

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان