خطرناک ترین مکان های گردشگری در دنیا

خطرناک ترین مکان های گردشگری در دنیا

در این جهان مکان های زیادی وجود دارند که به علل مختلفی خطرناک هستند. در این نوشتار تلاش داریم تا شما را با 7 مکان بسیار خطرناک در دنیا اشنا کنیم.

1. باغ سمی در انگلیس

خطرناک ترین مکان های گردشگری در دنیا

نخستین باغ مخصوص گیاهان سمی وزهرآگین در انگلستان با الگوگیری از باغ های مخصوص گیاهان دارویی و سمی که در ایتالیا و در حدود سال های 1500 میلادی تأسیس شده بود، ساخته شد. باغ سمی Alnwick باغ مخصوصی است که بطور اختصاصی بر روی کاشت گیاهان سمی و زهرآگین و مرگبار کار میکند.

این مؤسسه دارای انواع مختلفی از گیاهان با ترکیب های دارای مخدر و تنباکو است و همچنین دارای جواز پرورش و کاشت گیاههانی اختصاصی برای به دست اوردن حشیش و کوکایئن برای مصارف خاص است.


2. جزیره مارها در برزیل

خطرناک ترین مکان های گردشگری در دنیا

یکی دیگر از مکان های بسیار خطرناک در جهان جزیره مارها می باشد. جزیره ای در محدوده حاکمیت کشور برزیل که البته کم تر انسانی به آن پای گذاشته است. بر مبنای محاسبات انجام شده در هر مترمربع از این جزیره چیزی بین 1 تا 5 مار زندگی می کند. انواع مارهای زهرآگین و غیر زهرآگین در اقسام میزان ها گوناگون در این جزیره زندگی میکنند .

همچنین گونه خاصی از افعی در این جزیره زندگی میکند که اختصاصی این جزیره و کشور برزیل است و مسئول نزدیک به 90 درصد از گزیدن های مرگبار در برزیل است. سم این مار، گوشت اطراف محل گزیدن را آب میکند . برای بازدید از این جزیره اجازه های مخصوصی احتیاج است.


3. جزیره" رامره" در کشور برمه

خطرناک ترین مکان های گردشگری در دنیا

از دیگر مکان های خطرناک در جهان می توان به جزیره رامره اشاره کرد. جزیره" رامره" یکی از مکان های خطرناک برای انسان هاست. علت آن هم وجود بیش از 1000 کروکودیل آب شور در این جزیره است. این گونه از کوروکودیل خطرناک ترین گونه این نوع از جانوران است. در عین حال در این جزیره پشه هایی دارای ویروس بیماری مالاریا و عقرب های زهرآگین هم زندگی می کنند.

در مرحله های پایان جنگ دوم جهانی این جزیره شاهد یک جنگ خونی 6 هفته ای بین نیروهای آمریکایی و ژاپنی بود. از چیزی نزدیک به 1000 سرباز ژاپنی که ب مرداب های این جزیره وارد شدند تنها 20 نفر زنده ماندند. باقی سربازان نه بر اثر تیراندازی سربازان آمریکایی و بلکه به دست کروکودیل ها کشته شدند.
 

4. جاده" یونگاس" در بولیوی

خطرناک ترین مکان های گردشگری در دنیا

جاده یونگاس که در عمق جنگل های بارانی آمازون در کشور بولیوی ساخته شده است هر ساله شاهد مرگ نزدیک به 300 نفر است. این جاده 69 کیلومتری در دهه 1930 میلادی در جریان جنگ با کشور پاراگوئه در این بخش ساخته شد. این جاده که بر روی کوههای پوشیده از جنگل های بارانی احداث شده تنها 3 متر عرض داشته و ارتفاع پرتگاه های کنار آن در حدود 600 متر است. این جاده عاری از هرگونه گاردریل بوده و در بیش تر مواقع از سال پوشیده ازمه بوده و قابلیت ریزش سنگ به داخل جاده موجود است.

 

5. ناحیه تخلیه شده ای در اروپای شرقی

خطرناک ترین مکان های گردشگری در دنیا

این ناحیه منطقه ای به شعاع 30 کیلومتر در نزدیکی سایت هسته ای چرنوبیل در خاک کشور اوکراین است. این سایت که پس از فاجعه سایت اتمی چرنوبیل خالی کردن شده است اینک به یکی از خطرناک ترین اماکن برای زندگی تبدیل شده است. بسیاری از مردم در سالهای بعد یه این منطقه و ناحیه ها آن بازگشتند و به هر شکل ممکن در حال زندگی در این ناحیه هستند ولی در نزدیکی ناحیه اصلی خطرناک پلیس حضوری قدرتمند دارد پس مراقب باشید تا به آن ناحیه نزدیک نشوید زیرا یا گلوله خواهید خورد یا دچار تشعشع خواهید شد.

 

6. پلایا زیپولیت در مکزیک

خطرناک ترین مکان های گردشگری در دنیا

پلایا زیپولیت، ساحل مرگ هم نامیده میشود و همین برای وصف آن کافیست که در لیست مکاننهای خطرناک قرار گیرد. درصورتی که به دنبال یک تعطیلات خوب و آهسته در مکزیک هستید، بهتر است جای دیگری پیدا کنید، برای این که اینجا برایتان مطلوب نیست. زیپولیت یکی از کشنده ترین سواحل کل دنیاست. حدود 50 نفر هر سال در این ساحل غرق می شدند، ولی ظاهرا با کمک تیمی از ناجیان حرفه ای این تعداد کم تر شده است. با این حال امواج این ساحل هنوز خطرناک هستند و گردشگران با وجود هشدارهایی که داده میشود هنوز بی اندازه در آب پیش میروند و تنها علتی که زنده از آب بیرون می آیند نجات غریق هایی هستند که بیش از 10 نفر را در روز نجات می‌دهند.

 

7. آتشفشان های گلی در جمهوری آذربایجان

خطرناک ترین مکان های گردشگری در دنیا

کشور آذربایجان دارای صدها آتشفشان گلی است که اما که بجای مواد مذاب از داخل آنها گل به بیرون فوران می کند. در بهار سال 2001 وقوع یک آتشفشان گلی سبب بوجود آمدن یک جزیره در محدوده دریایی آذربایجان در دریایی خزر شد. در اکتبر 2001 هم آتشفشان گلی دیگری در منطقه آبتکان جمهوری آذربایجان فوران کرد که اما تلفاتی در پی نداشت. در یک نظر کلی معمولاً هر 20 سال یکی از این آتشفشان ها در این کشور از زمین سر بر میاورد و درصورتی که در حین فوران در نزدیکی این آتشفشان ها باشید مشخص نیست چه بلایی برسر شما بیاید. امواج گل بیرون شده از این کوه ها تا فاصله 15 کیلومتری در روز قابل مشاهده هستند.

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان