حتما به پارک ژانگ جیاجی چین سفر کنید

حتما به پارک ژانگ جیاجی چین سفر کنید

با توجه به اینکه کشور چین تقریبا یک سوم جمعیت دنیا را در خود جای داده است، جاذبه های گردشگری گوناگون و بسیار جذاب را نیز دارد. این کشور مهد تمدّن و تاریخ در دنیا به حساب می آید و سرزمینی از عجایب و اسطوره ها میباشد از همین رو ما در این مطلب از مجله ی گردشگری تصمیم داریم تا در مورد  یکی از مشهور ترین و هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری این کشور که نامش پارک ملی ژانگ جیاجی است صحبت کنیم.

پارک ژانگ جیاجی چین:

پارک ملی ژانگ جیاجی از پارک های جنگلی کشور چین است و در شمال استان هونان (به استان شیان هم شهرت دارد) قرار دارد. این پارک با 4810 هکتار مساحت از بزرگترین بوستان های جنگلی کشور چین است.

سفر پارک ژانگ جیاجی چین

پارک ملی ژانگ جیاجی در 32 کیلومتری حومه شمالی شهر چانگ ژیاژیه قرار دارد این پارک از شانگهای و پکن حداقل هزار کیلومتر فاصله دارد و بار اول پس از فیلم آواتار جیمز کامرون بود که برای مسافران خارجی تور چین جذاب شد.

ژانگ جیاجی چین برای قله های زیبا و خارق العاده اش، رودهای زلالش، جنگل های انبوه و متراکمش و غارهای آهکی بزرگش مشهور است. در سال 1982، پارک ملی ژانگ جیاجی نخستین پارک ملی چین شد. به مرحمت فیلم پر فروش آواتار و یک بودجه پر و پیمان برای گردشگری، این جاذبه طبیعی چین به یکی از مکان هایی تبدیل شده است.

حیوانات و گیاهان در معرض خطر زیادی در این نقطه از کشور چین وجود دارند. پارک ملی ژانگ جیاجی چین در سال 1992 به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

 مهم ترین دیدنی های پارک ملی ژانگ جیاجی چین

همان طور که گفته شد بیش از 26 جاذبه توریستی تاریخی و عجیب در این صخره ها وجود دارد که مهم ترین و معروف ترین آن ها را در ادامه معرفی خواهیم کرد:


• بالابر بایلونگ( Bailong Elevator) که در سال 2015 بعنوان بلندترین و سنگین ترین بالابر بیرون از ساختمان دنیا معرفی شد.

• کوهستان یوان ژجیاجی( Yuanjiajie)

• جاده مارپیچ تونتیان، روستای هوانگشی( Huangshi)

• پل پیاده روی شیشه‌ای ( glass bridge)

• دروازه بهشت( Heaven Gate Zhangjiajie) که در واقع بلندترین غار دنیا است که طولی 30 متری و ارتفاعی 132 متری دارد. برای رسیدن به دروازه بهشت چین باید 999 پله را طی کنید!!

• کوهستان تیانزی( Tianzi Mountain) که در زبان چینی به معنای پسر آسمان میباشد و از سرداران قرن 12 چین بود. این کوهستان یکی از مرموزترین مکان های چین است که داستان های بسیاری در خصوص آن نقل میشود.

 
• آبشار باوفگ( Baofeng Lake) یا بائوفنگ یکی از برترین مکان های تفریحی با آب و هوای خوب در پارک ملی ژانگ جیاجی است که به بهشت انسانها شهرت دارد.

• روستای یِلو استون به معنای سنگ زرد( Yellow Stone Village In Zhangjiajie National Forest Park)

• غار اژدهای زرد( Yellow Dragon Cave) غار بخاطر آبشارها و بامبوهایش مشهور شده است که در مدل خود در دنیا بی بدیل هستند و نخستین جاذبه توریستی است که برچسب 4A در گردشگری را گرفت.

• باغ حیاط پشتی Zhangjiajie Old Courtyard که در واقع محوطه صخره ای بین قله های پارک قرار دارد.

 آب و هوای عجیب و غریب و سحر کننده پارک ژانگ جیاجی چین

سفر پارک ژانگ جیاجی چین

منطقه ژانگ جیاجی چین آب و هوای نیمه گرم سیری موسمی دارد. رطوبت و گرمایی که سبب بوجود آمدن این اکوسیستم بی همتا شده هم زمان میتواند حسابی از خجالت مسافران تور چین که در دره ها مشغول گشت زدن هستند هم در بیاید. اما تفاوت دمایی زیادی بین قله ها و دره ها در ژانگ جیاجی چین موجود است.

 بهترین زمان سفر به پارک ملی ژانگ جیاجی چین

اواخر بهار و فصل تابستان بهترین زمان ها برای رفتن به تور کشور چین برای بازدید از این نقطه از چین هستند. در این زمان هوا گرم است و میتوانید دریای ابرها را در کوهستان ها ببینید.

سفر پارک ژانگ جیاجی چین

برای دیدن رنگ های خارق العاده پائیزی و تجربه هوای خنک تر، پائیز به این نقطه از کشور چین بروید. ماه های سرد زمستان را برای سفر به این منطقه از چین سفارش نمی کنیم. مسیرها لیز و نا امن هستند و در مواقع بارش شدید برف و برای تعمیرات در فوریه هم جاذبه های گردشگری بسته میشوند

سفر پارک ژانگ جیاجی چین

سفر پارک ژانگ جیاجی چین

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان