آموزش نحوه آپلود ویدئو بیش از یک دقیقه در اینستاگرام

آموزش نحوه آپلود ویدئو بیش از یک دقیقه در اینستاگرام

روش های خاصی وجود دارد که با استفاده از آن ها می‌توانید فیلم و ویدئو هایی با طول بیشتر از 1 دقیقه را در اینستاگرام (Instagram) آپلود و ارسال کنید. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به معرفی روش های آپلود ویدئو با طول بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام بپردازیم.

یکی از بهترین و ساده ترین روش هایی که با استفاده از آن می‌توانید ویدئوها و فیلم های با طول بیشتر از 1 دقیقه را در اینستاگرام اشتراک گذاری و آپلود کنید مربوط به استفاده از قابلیت ارسال چند ویدئو در قالب یک کلیپ می‌شود که پیش از این در اینستاگرام ارائه شده بود. به موجب این قابلیت شما می‌توانید یک پست واحد را با چند کلیپ مختلف در اینستاگرام خود ارسال کنید که هر یک از آن ها می‌توانند نهایتا 1 دقیقه طول داشته باشند. پس در این روش برای اینکه ویدئوی مورد نظرتان را ارسال نمایید مجبور هستید که آن را به کلیپ های 1 دقیقه‌ای مختلف تبدیل کنید. برای مثال اگر ویدئوی مورد نظرتان کلا 3 دقیقه طول دارد، باید آن را در قالب سه کلیپ 1 دقیقه‌ای ارسال کنید.

نکته جالب اینجاست که برای برش دادن ویدئوی مورد نظرتان و تبدیل آن به سه کلیپ 1 دقیقه‌ای نیازی به استفاده از اپلیکیشن های ادیت ویدئو نخواهید داشت و از طریق خود اینستاگرام و بخش TRIM در مرحله ارسال ویدئو می‌توانید این کار را انجام دهید. کافیست در این مرحله بخش های 1 دقیقه‌ای ویدئو را انتخاب و سپس آن را ذخیره کنید. خیلی از اپلیکیشن های گالری پیش فرضی که در گوشی های موبایل ارائه شده‌اند هم قابلیت TRIM یا برش ویدئو ها را ارائه می‌کنند که طبیعتا از این اپلیکیشن ها هم می‌توانید استفاده کنید. بعد از اینکه ویدئوی اصلی مورد نظرتان را به چند کلیپ کوچک تر تبدیل کردید، همه چیز آماده است تا بتوانید پست مورد نظرتان را ایجاد کنید. برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • آیکون مربوط به ارسال پست جدید را در اینستاگرام انتخاب کنید.
 • گزینه ارسال همزمان چند کلیپ را انتخاب کنید.
 • کلیپ های مورد نظرتان را به ترتیب مشخص کنید.
 • پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

بنابراین این روش یکی از بهترین روش های آپلود ویدئو با طول بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام است. درست است که در این روش عملا یک پست با طول بیشتر از 1 دقیقه به صورت مستقیم در اینستاگرام شما آپلود نمی‌شود، اما می‌تواند به بهترین شکل ممکن نیازتان را برطرف سازد.

 

آپلود ویدئو با طول بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام از طریق اپلیکیشن های خاص

اپلیکیشن های خاصی وجود دارند که امکان برش دادن خودکار ویدئو ها و ارسال آن ها در بخش های مختلف اینستاگرام را فراهم می‌کنند. این اپلیکیشن ها برای آن دسته از کاربرانی مناسب خواهند بود که می‌خواهند به ساده ترین شکل ممکن ویدئو هایی که طول بیشتر از 1 دقیقه دارند را در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند. اغلب این اپلیکیشن ها حتی از قابلیت آپلود سریع ویدئو در اینستاگرام هم پشتیبانی می‌کنند یعنی شما به محض ادیت ویدئوی مورد نظرتان از طریق این برنامه ها می‌توانید آن ها را در اینستاگرام تان ارسال کنید. برخی از بهترین اپلیکیشن های موجود برای آپلود ویدئو با طول بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام به شرح زیر هستند:

 • اپلیکیشن Continual for Instagram: برنامه یا اپلیکیشن Continual for Instagram بدون تردید یکی از بهترین و قدرتمندترین اپلیکیشن هایی است که می‌توانید از آن برای اشتراک گذاری ویدئو های با طول بیشتر از 1 دقیقه استفاده کنید. این برنامه در آیفون و آیپد های اپل نصب شده و به طور خودکار ویدئوهای مورد نظرتان را منطبق با نوع انتشاری که تمایل دارید در اینستاگرام انجام شود بهینه سازی خواهد کرد و در نهایت هم با فشردن یک دکمه امکان آپلود آن ها در اینستاگرام تان را فراهم می‌کند.

 

 • اپلیکیشن Story Splitter: برنامه Story Splitter برای آن دسته از کاربرانی کاربرد دارد که می‌خواهند ویدئو های بلند خود را در قالب استوری منتشر کنند. امروزه خیلی از سلبریتی ها این کار را انجام می‌دهند چون ظاهرا بازدید استوری ها به مراتب از بازدید پست ها بیشتر است. زمانی که از اپلیکیشن Story Splitter استفاده می‌کنید ویدئوی مورد نظرتان به کلیپ های 15 ثانیه‌ای تبدیل می‌شود و در نهایت مستقیما از طریق این برنامه در اینستاگرام به اشتراک گذاشته خواهد شد.

 

 • اپلیکیشن CutStory: برنامه CutStory هم بدون تردید یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن هایی است که می‌توانید از آن برای آپلود ویدئو با طول بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام استفاده کنید. این برنامه هم به شما این امکان را می‌دهد تا هر ویدئویی که مورد نظرتان باشد را به پارت های 15 ثانیه‌ای تقسیم بندی کرده و در استوری اینستاگرام ارسال کنید.

 

به غیر از اپلیکیشن هایی که نام برده شدند، لیست عظیمی از اپلیکیشن های دیگر هم وجود دارند که امکان برش دادن خودکار یا اصطلاحا TRIM ویدئو ها برای اشتراک گذاری در استوری و پست های معمولی اینستاگرام را فراهم می‌کنند.

 

آپلود ویدئو با طول بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام از طریق لایو ویدئو

در این روش به جای اینکه یک ویدئوی از پیش تعیین شده را انتخاب و با دیگران اشتراک گذاری کنید، یک ویدئوی لایو تهیه می‌کنید و به صورت زنده آن را ارائه خواهید کرد. در این روش دیگر محدودیت 1 دقیقه‌ای برای طول ویدئو نخواهید داشت. ویدئویی که در این روش با دیگران به اشتراک می‌گذارید هم می‌تواند ویدئویی از خودتان باشد و هم مربوط به کلیپ خاصی شود. پس از پایان یافتن ویدئوی لایو هم می‌توانید مستقیما آن را استوری کنید.

 

آپلود ویدئو با طول بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام با یک ترفند عجیب!

با یک ترفند عجیب و خاص دیگر هم امکان اشتراک گذاری یا ارسال ویدئوهای با طول بیش تر از 1 دقیقه در اینستاگرام وجود دارد. این ترفند ناشی از یک باگ نرم افزاری ایسنتاگرام است که به موجب آن ویدئوهای با طول بیشتر از 1 دقیقه بدون هیچ مشکلی در قالب یک پست واحد اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شوند. بدین منظور باید مراحلی که در ادامه این مطلب شرح می‌دهیم را به طور دقیق و با دقت طی کنید.

 • اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی خود اجرا کنید.
 • آیکون ارسال پست جدید را لمس نمایید.
 • ویدئویی که طول آن بیشتر از 1 دقیقه است و می‌خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. سپس گزینه Next را لمس کنید.
 • از سه گزینه پایین صفحه، گزینه TRIM را انتخاب کنید.
 • مشاهده خواهید کرد که نوار ابزاری برای مشخص کردن 1 دقیقه از ویدئویی که انتخاب کرده‌اید نمایان می‌شود. بدون توجه به این نوار ابزار و محدودیت آن، ویدئو را به سمت راست هدایت کنید تا به دقیقه آخر ویدئو برسید و امکان کشیدن نوار ابزار به سمت راست وجود نداشته باشد. برای مثال اگر ویدئوی شما 3 دقیقه‌ای است باید به دقیقه 3 برسید.
 • گزینه Next را انتخاب کنید.
 • گزینه Tag People را انتخاب نمایید و یک فرد را به ویدئوی مورد نظر تگ نمایید. می‌توانید پروفایل شخصی خودتان را به این ویدئو تگ کنید. انجام این کار برای آزاد شدن امکان ارسال فیلم با طول بیشتر از 1 دقیقه ضروری است.
 • حالا دو مرتبه کلید “بازگشت به عقب” یا همان “Back” را بزنید تا به دو مرحله قبل و مرحله تعیین بازه زمانی ویدئو (TRIM) بازگردانده شوید. مشاهده خواهید کرد که در نوار ابزار برش ویدئو کل آن تار شده است!
 • با کشیدن انگشت خود به سمت راست، ویدئو را به ابتدا و ثانیه 0 منتقل کنید.
 • حالا دوباره با کشیدن انگشت خود به سمت چپ، ویدئو را در نوار ابزار تعیین بازه زمانی (TRIM) به سمت راست هدایت کنید تا به انتهای ویدئو برسید. مشاهده خواهید کرد که به تدریج و با حرکت به سمت راست، نوار ابزار ویدئو هم از حالت تار خارج شده و به حالت سفید تغییر رنگ پیدا می‌کند.
 • گزینه Next و سپس Share را از گوشه سمت راست و بالای صفحه انتخاب کنید.

فراموش نکنید که روش مذکور مبتنی بر یک باگ نرم افزاری است و این احتمال وجود دارد که در آینده و با انتشار آپدیت های جدید برای ایسنتاگرام شاهد متوقف شدن این باگ باشیم.

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به معرفی روش های آپلود ویدئو با طول بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام پرداختیم. اگر شما هم با روش خاصی آشنا هستید که می‌توان از آن به منظور ارسال پست های با طول بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام استفاده کرد، می‌توانید آن را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان