آموزش آرایش صورت با کرم کانتور

آموزش آرایش صورت با کرم کانتور

کانتورینگ که به آن آرایش ترمیمی نیز گفته می شود یکی از تکنیک های آرایشگران حرفه ای برای فرم دادن به صورت و رفع عیوب صورت است، برای کانتور کردن صورت از کرم فشرده معمولا استفاده می شود که باید دو یا سه درجه تیره تر از رنگ پوست باشد.

برای کانتور کردن صورت از کرم فشرده استفاده می شود که باید دو یا سه درجه تیره تر از رنگ پوست باشد اما برای هایلایت باید دو یا سه درجه روشن تر باشد. در یک تعریف ساده میتوان گفت کانتور یعنی پوشاندن عیوب صورت و برجسته کردن نقاط قوت آن.

 

کانتور چیست؟

کانتور کردن به معنای سایه زدن است و یک تکنیک آرایشی است که برای آن لوازم آرایشی خاصی وجود دارد، از کانتورینگ برای تقویت و برجسته سازی اجزای صورت و یا بدن مانند سینه ها استفاده می شود.

کانتورینگ معمولا به صورت سرد و گرم رنگ بندی شده است، که می توان از آن برای ایجاد یک یا دو سایه تیره تر و یا روشن تر از رنگ پوست در مناطق مختلف صورت مانند گونه ها، کنار بینی، حاشیه صورت، فک، نقطه T شکل (خط روی بینی و بالای ابروها) که مایلیم به شکل برجسته و یا ریز نشان داده شوند، استفاده کرد.

هدف کانتور ایجاد سایه روی صورت است. اثرات این سایه ها بقدری جادویی هستند که گاهی اوقات می توانند صورت را لاغرتر، گونه ها را برجسته تر، خط چانه را بولدتر، بینی را باریک تر و لب ها را پرتر نشان دهند‌ .

 

مراحل کانتور کردن صورت

1. کرم مرطوب کننده بزنید

2. با کرم پودری که به رنگ پوست تان نزدیک است پوست تان را پوشش دهید

3. زیر چشم، روی بینی، چانه و پیشانی را با کرم پودری که دو درجه از پوست تان روشن‌تر است هایلایت کنید

4. بالای پیشانی و زیر گونه‌ها را کمی تیره کنید

5. شروع کنید به محو کردن قسمت‌های مشخص شده

آموزش آرایش صورت با کرم کانتور

طریقه زدن کرم کانتور

زدن کانتور سراسر صورت یک ظاهرغیرطبیعی به شما می دهد. باید کانتور را به نقاط خاصی بزنید تا سایه ای طبیعی روی صورتتان بیاندازد. با استفاده از براش، کانتور را به شقیقه، گوشه های پایین بینی در دوطرف، زیر خط گونه، خط چانه و زیر خط لب پایینی بزنید.

 

به خورد پوست دهید

یکی ازعواملی که باعث کثیف شدن کانتور میشود، نادیده گرفتن این مرحله است. این مرحله زمان خیلی کمی را میگیرد اما تغییر مهمی بر جای می گذارد. با استفاده از براش و اسپانج، کانتور را روی پوست پخش کنید.

 

هایلایتر بزنید

کانتور و هایلایترهمیشه مکمل هم هستند. نقاط برجسته صورت را هایلایت کنید تا کارتان تکمیل شود. با استفاده پودر روشن کننده مثل پودرهایلایت روشن کننده لورال پاریس مدل True Match، پایین لبه های بینی، بالای گونه ها، اطراف گوشه داخلی چشم را هایلایت کنید.

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان